Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak usunąć plamy z jagód?

Bez wątpienia jedną z ulubionych pór roku jest lato - obfitujące nie tylko w promienie ciepłego Słońca ale również sezonowe owoce i warzywa. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie lata, podczas którego miałoby zabraknąć aromatycznych truskawek czy skarbów lasu - czyli jagód. Jagody są nie tylko smacznym ale przede wszystkim wyjątkowo zdrowym owocem, stanowiących bazę wielu deserów, począwszy od smacznych ciast, aż po lody czy uwielbiane w polskich domach pierogi. Jagody są pyszne ale i wyjątkowo ciężkie, jeśli chodzi o doczyszczenie ich śladów z ubrań czy tapicerek. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, które pozwalają na szybkie i skuteczne pozbycie się jagodzianych plam!

Plamy z jagód - jak je usunąć?

Sposobem, który pozwoli nam na szybkie pozbycie się plam z jagód na odzieży jest zanurzenie ubrania w roztworze na bazie kwasku cytrynowego. Aby wykonać ten skuteczny płyn piorący potrzebny będzie nam kwasek cytrynowy, który należy rozpuścić w letniej wodzie. Do tak powstałego roztworu należy wrzucić nasze ubranie tak, aby jagodziana plama stykała się z powierzchnią kwaśnego roztworu i pozostawić na 1-1,5 godziny. W sytuacji, gdy po tym czasie nasze ubranie dalej będzie niedostatecznie doczyszczone należy wielokrotnie powielić tą czynność.

Pogromcą każdej jagodzianej plamy jest sok z cytryny. Należy nanieść sporą ilość soku z cytryny na wacik kosmetyczny i delikatnie pocierać miejsce zabrudzenia. Ten prosty sposób sprawdza się w szczególności, jeśli chodzi o czyszczenie obicia naszych krzeseł, czy samochodowych tapicerek. Jest to metoda, pozwalająca na skuteczne i szybkie pozbycie się uciążliwej plamy bez martwienia się o swój budżet!

Plamy z jagód możemy doczyścić również przy użyciu octu. Aby stworzyć prosty roztwór, będący pogromcą jagodzianych plam należy dokładnie wymieszać go z wodą w proporcji 1:2 (jedna łyżka octu, dwie łyżki wody) i delikatnie polać nim miejsce zabrudzenia. Uwaga! Warto zadbać o to, aby ubranie, czy materiał, który poddaliśmy takiej kuracji dokładnie wyprać - zapach octu jest wyjątkowo nieprzyjemny i utrzymuje się na długo.

Wróć

Czym czyścić zamsz?
Jak usunąć farbę z ubrania?
Domowe sposoby na czyszczenie chromu
Jak usunąć plamy z czekolady?
Czym czyścić zamsz?
Jak usunąć farbę z ubrania?
Domowe sposoby na czyszczenie chromu
Jak usunąć plamy z czekolady?