Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak wykonać ręcznie robione bombki ze sznurka? Instrukcja krok po kroku

Bombki ze sznurka to pięknie prezentujące się ozdoby świąteczne, które można wykonać samodzielnie w domu. Co więcej, nie wymagają one dużych nakładów pieniężnych, ani wrodzonego talentu do majsterkowania. W poniższym opracowaniu wyjaśniamy jak zrobić bombki choinkowe z włóczki i sznurka krok po kroku. Zapraszamy do lektury.

Cotton balls – instrukcja wykonania bombek krok po kroku

Bombki ze sznurka na balonie to prawdziwy hit, jeśli chodzi o domowe ozdoby na choinkę. Możesz wykonać je w łatwy sposób, wykorzystując w tym celu napompowany balon. Jak zrobić bombki ze sznurka i kleju? Najpierw skompletuj potrzebne akcesoria, czyli: sznurek jutowy, kordonek, nici lub mulinę, balony, krochmal, wodę, szklankę, rękawiczki, ręcznik papierowy, miskę lub pojemnik, igłę oraz klej na gorąco.

Robiąc w domu bombki ze sznurka, krochmal możesz zastąpić także klejem do drewna typu wikol. Gdy zbierzesz już potrzebne materiały, możesz przystąpić do tworzenia domowych ozdób na choinkę. Poniżej prezentujemy trzy sposoby na zrobienie cotton balls, dzięki czemu możesz wybrać opcję, którą uznasz za najłatwiejszą.

Sposób pierwszy: Owijanie baloników sznurkiem zamoczonym w kleju

Na początku nadmuchaj balon i zwiąż go tak, by utworzyć kulę. Jeśli masz problem z utworzeniem idealnego okręgu, możesz zrobić pętelkę także na górnej stronie balonika. Zanim rozpoczniesz kolejny etap prac ubierz na dłonie rękawice. Następnie rozcieńcz klej lub krochmal z wodą w pojemniku lub miseczce. Potem włóż do przygotowanej mikstury sznurek i pomieszaj tak, by był on cały zamoczony. Kolejnym krokiem, by przygotować bombki na balonie jest owijanie balonowej kulki mokrym sznurkiem.

Tworzone przez Ciebie linie mogą mieć nieregularny kształt. Nie powinny one również pokryć całej powierzchni balonu. Gdy utworzysz już wystarczającą liczbę linii pomaluj cały balonik klejem lub włóż go do miseczki z roztworem, z którego korzystałeś wcześniej. Następnie wytrzyj kulkę ręcznikiem papierowym, aby usunąć nadmiar kleju. Następnego dnia, po usztywnieniu się konstrukcji przebij balon igłą. Na powstałej bombce możesz teraz przykleić klejem na gorąco ulubione ozdoby, posypać ją brokatem, stworzyć czapeczkę, zawieszkę lub inne dodatki, które przyjdą Ci do głowy. Stworzona przez Ciebie w ten sposób bombka na balonie z pewnością zachwyci osoby, odwiedzające Twój dom.

Sposób drugi: Owijanie sznurkiem balonika posmarowanego klejem

Kolejny sposób na to, by zrobić samodzielnie bombki choinkowe ze sznurka rozpoczyna się od napompowania balonika oraz założenia rękawic. Następnie musisz nałożyć na cały balonik grubą warstwę kleju lub połączyć krochmal i wodę i namoczyć w nim balon. Od razu po sklejeniu balona rozpocznij nawijanie na niego włóczkę, sznurek lub nitkę. Gdy skończysz owijanie, namocz balon w kleju oraz pozostaw do wyschnięcia. Następnego dnia przebij balon i dekoruj bombkę wedle uznania.

Sposób trzeci: Owijanie baloników suchym sznurkiem i moczenie bombki w kleju

Ostatnia metoda na stworzenie bombki ze sznurka i balona polega na owinięciu balonika suchym sznurkiem. Załóż rękawice, nałóż klej na początek sznurka oraz rozpocznij owijanie balonika. Gdy skończysz tworzyć linie, namocz bombkę w kleju oraz zostaw ją do wyschnięcia. Po tym czasie przebij balon i gotowe!

Jakie bombki ręcznie robione ze sznurka wybrać?

Oprócz standardowych cotton balls możesz przygotować również inne, ciekawe ozdoby ze sznurka. Oto nasze propozycje: cotton ball w kształcie owalu, świecące cotton balls,  sznurkowa choinka oraz sercowa bombka. Pierwsze dwie ozdoby wykonujesz zgodnie z zawartym wyżej poradnikiem. Jedyną różnicą podczas przygotowania owalnych cotton balls jest mocniejsze zaciskanie mokrego sznurka, tak aby balon utworzył pożądany kształt. Z kolei tworząc świecące bombki musisz tylko wsadzić do środka, przez dziurę pozostałą po wyjęciu balonika, malutkie lampki. Jak przygotować bombki ze sznurka krok po kroku?

Sznurkowa choinka

Z tekturowego papieru otwórz stożek oraz sklej go tamtą tak, by był sztywny. Następnie nałóż na niego przezroczystą folią oraz przymocuj ją klipsem od spodu do stożka. Kolejnym krokiem jest położenie stożka np. na gazecie oraz przygotowanie miski, krochmalu, wody oraz sznurka. Połącz krochmal z wodą w misce oraz zanurz w miksturze sznurek. Potem owijaj sznurek na stożku, rozpoczynając od miejsca pod klipsem, aż do szczytu choinki oraz z powrotem. Dzięki temu cała konstrukcja będzie wzmocniona i bardziej stabilna.

Po wykonaniu bazy wysusz ją za pomocą suszarki, a następnie owijaj choinkę sznurkiem jak tylko chcesz. Po nałożeniu drugiej warstwy sznurka ponownie skorzystaj z suszarki. Gdy sznurek będzie sztywny i suchy zdejmij najpierw tekturowy stożek, a później przeźroczystą folię. Gotowe!

Sercowa bombka ze sznurka

Aby zrobić bombki z kordonka, ze sznurka lub włóczki w kształcie serca potrzebujesz zaopatrzyć się w materiały, opisane na początku tego artykułu. Dodatkowo musisz zakupić plastikową formę w kształcie serca. Kolejne kroki wykonujesz tak, jak w przypadku tworzenia cotton balls. Różnica polega wyłącznie na tym, że po wysuszeniu całości pozostawiasz w środku plastikową formę.

Jak zrobić bombki ze sznurka jutowego?

Bombka ze sznurka jutowego to świetna baza, którą możesz ozdabiać wykorzystując najróżniejsze gadżety. Sznurek jutowy możesz wykorzystać, by stworzyć bombkę na balonie, jednak może posłużyć Ci on również do przygotowania ozdoby na styropianie. W tym celu potrzebujesz styropianową kulkę dowolnej wielkości, sznurek jutowy, pistolet do kleju na gorąco, szpilki oraz nożyczki. Jak wykonać bombki ręcznie robione krok po kroku?

 • Zamocuj początek sznurka na spodzie styropianowej kulki oraz rozpocznij owijanie jej.
 • Kręć sznurkiem na około, tworząc kolejne linie przylegające do siebie.
 • Co jakiś czas podklejaj sznurek klejem na gorąco.
 • Zamocuj koniec sznurka za pomocą kleju po drugiej stronie styropianowej kulki.
 • Ozdób kulkę według uznania, wykorzystując tasiemki, watę, brokaty i inne dodatki.
 • Na samej górze możesz przykleić wstążkę, dzięki której zawiesisz bombkę na choince.

Pamiętaj o tym, że bombka ze sznurka jutowego może być ozdobiona za pomocą naklejek z pianki, bawełnianych koronek, perełek, gwiazdek i tym podobnych. Piękną kompozycją jest np. połączenie bombek z tasiemkami oraz gałązkami jodły. Zamiast opisanego wyżej sznurka możesz sięgnąć także po włóczki, tworząc kolorowe ozdoby choinkowe.

Dzięki włóczce zyskujesz zupełnie nowe możliwości na stworzenie np. bałwanka. Wystarczy, że opleciesz styropianową kulkę białą włóczką, przymocujesz do niej oczka z guziczków oraz nałożysz na nią czapeczkę, zrobioną na szydełku. W podobny sposób, zrobisz również Mikołaja oraz elfy, zmieniając kolory włóczki oraz dodatki.

Jak na tamborku zrobić bombkę ze sznurka juta?

Bombka z tamborka to przepis dla osób, które chcą szybko przygotować piękną dekorację do domu. Aby to zrobić potrzebujesz wyposażyć się w drewniany tamborek, tasiemki, koronkę, jutę oraz nożyczki. Wykonanie bombki jest bardzo proste. Najpierw przymierz tamborek do materiału oraz wytnij trochę większy kawałek. Wyciągnij materiał z tamborka, a potem ułóż na nim ulubioną kompozycję z tasiemek i koronek.

Jeśli chcesz, możesz także wzbogacić swoją bombkę o włóczki, naklejki czy koraliki. Żeby je przymocować, będziesz potrzebować jednak dodatkowo kleju, np. na gorąco. Po ozdobieniu materiału naciągnij go na tamborek i dokręć śrubę. Wykonana w domu ozdoba na choinkę jest już gotowa!

Jak zrobić bombki ze sznurka w obramówce po taśmie dwustronnej?

Sposób na bombki na choinkę ręcznie robione z papieru, który zaraz opiszemy jest innowacyjny oraz wyjątkowy, dlatego warto spróbować wykonać go w domu. Potrzebujesz następujących materiałów: obramówka po taśnie dwustronnej, sznurek lub włóczka, krochmal, woda, miska, pokruszony styropian, klej na gorąco, wstążkę oraz plastikowe lub papierowe ozdoby typu choinki i renifery. Jak zrobić nowoczesne bombki ze sznurka i krochmalu? Oto instrukcja krok po kroku:

Pomieszaj krochmal z wodą w misce.

 1. Zamocz początek sznurka w roztworze oraz zacznij owijać nim obramówkę po taśmie.
 2. Staraj się tworzyć dokładne linie, które będą przylegały do siebie.
 3. Co jakiś czas zamaczaj sznurek w kleju, tak by całość była stabilna.
 4. Gdy skończysz owijać obramówkę sznurkiem, nałóż klej na frontową stronę przedmiotu.
 5. Następnie na klej na obramówce rozsyp pokruszony styropian, który będzie imitował śnieg.
 6. Na zewnątrz obramówki przyklej wstążkę za pomocą kleju na gorąco. Dzięki wstążce zawiesisz bombkę na choince.

Na koniec przyklej w środku obramówki klejem na gorąco plastikowe lub papierowe ozdoby typu choinki i renifery.

 

Wróć

Co zrobić, żeby buty nie obcierały stóp?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak wywabić plamy z czerwonego wina?
Co zrobić, żeby buty nie obcierały stóp?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak wywabić plamy z czerwonego wina?