Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak zrobić etui na telefon?

Etui na telefon chroni sprzęt przed zniszczeniem, czy zabrudzeniem, znacznie przedłuża jego żywotność oraz pozwala zachować idealny stan techniczny aparatu. To nie tylko bardzo praktyczny dodatek, który jest niezbędny jeśli intensywnie użytkujemy swój smartfon, ale również element dekoracyjny, który przyciąga wzrok i sprawia, że nasz telefon prezentuje się naprawdę efektownie.

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka oferta różnorodnych casów i etui na telefony komórkowe. Jeśli jednak zależy nam na unikalnym gadżecie, który urzeka swoim oryginalnym wyglądem, warto zdecydować się na samodzielne wykonanie pokrowca na telefon. Jak zrobić etui na telefon i jakie materiały wykorzystać, by case był piękny, trwały i praktyczny? Dziś odpowiemy na te pytania i zaproponujemy kilka pomysłów na diy etui na telefon.

DIY etui na telefon - jakie materiały wykorzystać?

Najpopularniejszymi materiałami wykorzystywanymi do wykonania trwałego i przyciągającego wzrok etui są silikon, filc oraz gumowy balon. Każdy z tych materiałów pozwala na szybkie i łatwe zrobienie pięknego etui, które doskonale spełnia swoją rolę, chroniąc telefon przed zniszczeniami. Decydując się na samodzielne wykonanie casa na telefon możemy dowolnie wybierać i miksować ze sobą wzory oraz kolory, dzięki czemu efekt finalny będzie w pełni zgodny z naszymi preferencjami i gustem. Z kolei dodatkowe ozdoby, takie jak kryształki, czy naklejki, wykorzystane do udekorowania pokrowca sprawią, że etui będzie zachwycało unikalnym designem i będzie jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne.

Filcowe etui na telefon jak zrobić?

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do samodzielnego wykonania etui jest filc, który jest bardzo łatwy w obróbce. To wdzięczny materiał, który doskonale się prezentuje, jest przyjemny w dotyku, a ponadto jest bardzo praktyczny i uniwersalny. Jak krok po kroku wykonać piękne, filcowe etui? Na początku przygotuj kawałek grubszego filcu w ulubionym kolorze oraz dekoracyjne naszywki, czy kryształki, które wykorzystasz do ozdobienia etui.

Do wykonania tego typu etui niezbędny będzie również pistolet na klej, mulina, igła i nożyczki. Aby wykonać pokrowiec, wytnij dwa kawałki filcu takiej samej wielkości. Ważne, by były one szersze i dłuższe o około 1-1,5 cm od wymiarów telefonu. Każdy z kawałków możesz dowolnie udekorować, na przykład wycinając kształty z innego koloru filcu i naszywając je na front lub tył pokrowca. Następnie złóż oba kawałki razem i dokładnie obszyj brzegi filcu, zostawiając niezszyty bok, przez który będziesz wkładać swój telefon do pokrowca. Najlepiej jest użyć ściegu dzierganego lub innego ściegu dekoracyjnego.

Jak zrobić silikonowe etui na telefon?

Aby wykonać silikonowe etui potrzebny będzie silikon sanitarny, który dostępny jest w każdym markecie budowlanym. Ponadto potrzebować będziemy ok. 2/3 szklanki skrobi ziemniaczanej, pistolet do silikonu sanitarnego, wałek do ciasta, sypki brokat oraz nożyczki. Aby samodzielnie wykonać silikonowy case do miski wsyp skrobię i dodaj około 5 łyżek silikonu sanitarnego. Wyrabiaj składniki aż do uzyskania gładkiej, elastycznej masy. Następnie wsyp do miski brokat i rozwałkuj masę na cienki placek. Powstałą masą obklej telefon i poczekaj, aż silikon całkowicie wyschnie. Nożyczkami delikatnie usuń nadmiar masy, tak, by odsłonić front telefonu, wejście na ładowarkę oraz słuchawki.

Jak samodzielnie ozdobić gotowe etui na telefon?

Jeśli nie jesteśmy uzdolnieni manualnie i nie radzimy sobie z szyciem, czy wykonaniem etui z silikonu, warto rozważyć ozdobienie gotowego etui zakupionego w sklepie. Do tego celu użyć możemy specjalnych, trwałych markerów, przeznaczonych do silikonowych powierzchni. Wykonując samodzielnie rysunek lub pisząc ulubioną sentencję, zyskujemy oryginalny i piękny pokrowiec na telefon. Dodatkowo etui warto udekorować kolorowymi naklejkami, czy kryształkami. Pozwolą one na szybką i efektowną zmianę charakteru naszego pokrowca.

 

Wróć

Co zabrać na piknik?
Jak usunąć plamy z jagód?
Jak wyczyścić żelazko?
Jak wywabić plamy z długopisu?
Co zabrać na piknik?
Jak usunąć plamy z jagód?
Jak wyczyścić żelazko?
Jak wywabić plamy z długopisu?