Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak zrobić kokardę ze wstążki?

Niemalże każdy lubi zarówno dostawać jak i dawać prezenty, które są pięknie zapakowane. Sposób w jaki zostały przygotowane wskazuje także na zaangażowanie osoby ofiarującej. Z pewnością, jedną z najistotniejszych kwestii, które posiadają przełożenie na to estetykę podarunku jest sposób zawiązania kokardy. Wiele osób wie jak zrobić kokardę, jednak efekty często nie pokrywają się z zaplanowanymi wymaganiami. W niniejszym poradniku przedstawiamy jak zawiązać kokardę, aby zachwycała nie tylko zawartość, ale również opakowanie.

jak zrobić kokardę - przewodnik

Wszystkie osoby, które chcą nauczyć się właściwie zapakować prezent, powinny opanować umiejętność wiązania kokardy, która będzie godnie się reprezentowała na podarunku. Szczególnie ważne jest, aby dopasować rodzaj kokardy do wyglądu prezentu, dlatego też podstawowe rodzaje wiązania stanowią absolutne minimum. Kokarda ze wstążki może posiadać o wiele więcej zastosowań niż ozdobienie prezentu. Wykorzystywana jest także podczas przygotowywania lub zmieniania aranżacji w domu. W rzeczywistości kokardę można stworzyć niemalże z każdego materiału. W dalszej części wskazujemy jak przygotować podstawową, ale perfekcyjną kokardę, wyglądającą jak te zdobiące świąteczne ozdoby.

co będzie potrzebne do zawiązania kokardy?

Dobrym zwyczajem jest wcześniejsze przygotowanie potrzebnych materiałów, które konieczne są do Do przygotowania idealnej kokardy należy przygotować:

  • pasek materiału, z którego ma być wykonana kokarda np. wstążka, tasiemka, sznurek, tiul;
  • nożyczki, które pozwolą skrócić materiał;
  • zapalniczka lub zapałki, umożliwiające najdokładniejsze zabezpieczenie końcówek syntetycznego materiału przed postępującym strzępieniem.

Warto wyrobić w sobie nawyk wcześniejszego przygotowania materiałów, aby później uniknąć zbędnego i czasochłonnego szukania.

jak zrobić kokardę w 6 krokach

Robienie kokardek należy rozpocząć od wykonania prostego węzła. W następnej kolejności konieczne jest zrobienie pętli z dolnej części wstążki i późniejsze ułożenie na zrobionej pętli drugiego końca wstążki. Pierwszy koniec należy obwiązać dookoła, a następnie przeciągnąć go przez pętle. Później istotne jest, aby subtelnie pociągnąć za dwa końce, co umożliwia stworzenie idealnego i zamierzonego kształtu kokardy. W wielu sytuacjach okazuje się, że konieczne jest ręczne poprawienie jej kształtu, aby uzyskać ten estetyczny wygląd. Wiązanie kokardy powinno być zwieńczone zagięciem końców w połowie wysokości, a następnie trzeba je przyciąć pod ukosem. Końcówki kokardy powinny być na sekundę podpalone, aby uniknąć ich późniejszego prucia.

life hack w wiązaniu kokardy

Lata prób uzyskania rewelacyjnej, a nawet idealnej kokardy sprawiło, że powstały szybkie metody, które umożliwiają stworzenie pięknej kokardy bez większych umiejętności manualnych. Te sposoby są dedykowane przede wszystkim dla osób, które chcą poznać metody na szybkie zawiązanie kokardy. Wiązanie kokard z poniższymi wskazówkami umożliwia każdorazowy sukces. Konieczne jest posiadanie w zanadrzu kilku koniecznych gadżetów, które ułatwiają całość.

Jedną z metod jest robienie kokardek na palcach, jednak warto robić to czyiś palcach niż na swoich, ponieważ wówczas jest większa swoboda ruchu, co pozwala uzyskać lepszy efekt. Należy pamiętać, że kokardy ze wstążki uzależniają swoją wielkość od rozmiaru wstążki, dlatego warto to o wiele wcześniej uwzględnić. Kolejnym znanym sposobem jest wiązanie kokardy na widelcu, cieszy się on ogromną popularnością, o czym świadczą liczne filmy instruktażowe w Internecie.

Osoby, które interesują się tematyką quallingu mogą spróbować wykonać wiązanie wstążki na grzebieniu. Przydatny jest także ten zwykły grzebień do włosów. Czynnikiem determinującym ostateczny wygląd kokardy jest szerokość rozstawu zębów, co pozwala także na uzyskiwanie różnych kokardek ze wstążki. Alternatywnym rozwiązaniem, kiedy nie ma pod ręką żadnego grzebienia lub widelca, jest wykorzystanie trzech, sklejonych ze sobą patyczków, np. po lodzie.

Osoby, które chcą, aby ich kokardka ze wstążki posiadała idealny wygląd, który z łatwością można później powielić, polecany jest zakup typowego gadżetu do wiązania kokard określanego jako  WeR Memory. Jest to nic innego jak powiększony grzebień. Posiada miarę znajdującą się na zębach, co pozwala na stworzenie kokardy o wcześniej określonych rozmiarach i to z wysoką precyzją. Atutem tego urządzenia jest możliwość swobodnej regulacji wielkości, a także tworzenia kokard, które określane są jako wielowarstwowe. Osoby bardziej zaawansowane w tematyce wiązania kokard, które wykonują to w ramach swojej profesji, mogą skorzystać z różnicowanych parametrów tych gadżetów, np. skrajne wielkości, pionowe lub leżące.

Przykładem urządzenia pozwalającego na robienie kokardy posiadającej wielowymiarowe warstwy jest Bowdabra. Funkcjonalność tego na pozór prowizorycznego gadżetu umożliwia stworzenie kokardy, którą ciężko odtworzyć na zwykłych narzędziach. Niekwestionowanymi atutami takiego urządzenia jest łatwość obsługi, a także prędkość poznania sposobów użytkowania. Zatem Bowdabra jest rozwiązaniem dla osób, które zastanawiają się jak zrobić podwójną kokardę. Bowdabra nie może zabraknąć w firmach, które zajmują się florystyką jak i u osób, które posiadają specjalne chęci.

dopasowanie koloru kokardy do posiadanego opakowania prezentu

Szczególnie ważne jest, aby kolor kokardy nie posiadał charakteru przypadkowego. Nawet najmniejszy prezent powinien posiadać gustowne opakowanie, ponieważ przekłada się to na uczucia związane zarówno z dawaniem jak i braniem prezentu. Z pewnością do jednej z najwygodniejszych i najszybszych metod należy zaliczyć zapakowanie prezentu do charakterystycznej torebki prezentowej. To rozwiązanie jest wybierane w szczególności przez osoby, które pakowanie prezentów traktują jako zbędną czynność, a nawet w gruncie rzeczy nie lubią tego robić. Najnowsze modele produkowanych torebek na prezenty posiadają bardzo ciekawe wzory, które odzwierciedlają przeróżne style i gusty. Ich jakość wykonania i estetyka może konkurować z pudełkami dekoracyjnymi lub papierem ozdobnym. Jednak także w przypadku torebki na prezent, równie ważne jest, aby kokarda ze wstążki posiadała kolor dopasowany do koloru torebki.

Obok łatwości zapakowania prezentu, równie ważne jest, aby właściwie się prezentował. Z pewnością do najbardziej estetycznej metody pakowania można zaliczyć wykorzystywanie eleganckich pudełek na prezenty. Pudełka, które są dostępne na rynku posiadają całą gamę rozmiarów, można je wykorzystać najróżniejszych podarunków, zarówno do: książek, płyt, perfum, kosmetyków, zabawek, elektroniki, a także ubrań i biżuterii. Jednym z najczęściej stosowanych obecnie rozwiązań jest dodatkowe opakowanie pudełka przy wykorzystaniu papieru do pakowania, w szczególności tego, który posiada naturalne kolory. Całość należy zwieńczyć efektowną kokardą, która posiada elegancki kolor, np. granatowy, bordowy, butelkowa zieleń. Wówczas samo opakowanie przywołuje rewelacyjne uczucia u osoby obdarowanej.

Czym powinna charakteryzować się idealna kokarda?

Powyższy artykuł podpowiada jak zrobić kokardki ze wstążki, jednak należy pamiętać, że to właśnie kokarda z tasiemki jest elementem, który najbardziej rzuca się w oczy i umożliwia ocenę prezentu. Choć w zasadzie, to nie powinno się oceniać prezentu po jego opakowaniu.  Kokarda z wstążki potrafi podwyższyć walory wizualne każdego prezentu, nawet tego zapakowanego w zwykłe pudełko, bez żadnych zdobień. Estetyczne wiązanie kokardy na prezencie  musi opierać się przede wszystkim na dobrej jakości wstążki. Dedykowana jest do tego wstążka wykonana z satyny, dwustronna. Dwustronny materiał ułatwia przebieg wiązania, ponieważ drobne mankamenty można manualnie zatuszować, jednak jest to o wiele trudniejsze w przypadku wstążki jednostronnej, gdzie łatwiej dostrzega się błędy.

Wiązanie kokardek jest także uzależnione od długości posiadanego materiału. Przyjmuje się, że do standardowej wielkości pudełka konieczny jest materiał posiadający ok. metra długości. Lepiej jest na wiązanie wstążek wydzielić dłuższe materiały, ponieważ w razie konieczności można je odpowiednio skrócić, czego nie można dokonać w przypadku zbyt krótkich wstążek. Jednocześnie należy pamiętać, że odpowiednie długości i ułożenie zwisających części są konieczne w szczególności w przypadku prezentów o większych gabarytach. Podsumowując,wiązanie wstążki na prezencie w każdym przypadku należy traktować indywidualnie, a nie dążyć do postępowania szablonowego.

jak zrobić kokardę z włosów?

Nietypowym rodzajem kokardy jest fryzura wyglądem przypominająca kokardę. Jest ona bardzo efektywna i łatwa w przygotowaniu, choć na taką nie wygląda. Przedstawiamy, że kokarda z włosów krok po kroku jest dziecinnie prosta, dlatego zapraszamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami:

W pierwszej kolejności należy zrobić kucyk na samym czubku głowy. Ostatnie przeciągnięcie gumki ma się zakończyć na określonej długości włosów, co pozwala na określenie długości pętli kokardy. Pętelkę należy rozdzielić na dwie części, a następnie podpinać je za pomocą wsuwek. Pozostałe końcówki należy przełożyć przez środek kokardy i także je przypiąć za pomocą wsuwki tuż za nasadą kitki. Pozostałe włosy powinny być podwinięte pod spodem, a później także podpięte,ale wsuwki muszą pozostać niewidoczne. Kokardę z włosów można z powodzeniem wykonać zarówno z całej ich objętości jak i ich wydzielonej części. Takie uczesanie może być wykorzystywane zarówno na co dzień jak i na nie codzienne okazje, w szczególności kokarda wykonana z części włosów.

podsumowanie

Każda z powyższych wstążek może zachwycać posiadanym wyglądem. Perfekcję w wiązaniu wstążek można osiągnąć bardzo szybko przy odpowiedniej ilości zaangażowania i prób. Ta umiejętność może okazać się przydatna w najmniej oczekiwanym momencie, np. wiązanie kokardy na sukience. W tym przypadku można z powodzeniem odtworzyć jedno z wyżej wymienionych wiązań i zachwycić oszałamiającym wiązaniem. Plusem jest to, że wiązanie kokardek, to umiejętność, której się nie zapomina.

Wróć

Co zrobić, żeby buty nie obcierały stóp?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak wywabić plamy z czerwonego wina?
Co zrobić, żeby buty nie obcierały stóp?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak wywabić plamy z czerwonego wina?