Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak prać ręcznie?

Pranie ręczne bywa konieczne nawet dziś. To nic, że pralki automatyczne posiadają rozmaite zaawansowane programy. Nie wszystko da się w nich uprać i nie zawsze opłaca się dla jednej rzeczy włączać pralkę. O czym musisz pamiętać, decydując się na pranie ręczne?

Droga, jedwabna bluzka, sweter z prawdziwej wełny czy ulubiona bielizna – to tylko przykłady ubrań, które nigdy nie powinny wylądować w pralce. Ryzyko zniszczenia jest za duże. A to oznacza, że nie pozostaje nic innego, jak tylko zakasać rękawy i zabrać się do prania ręcznego.

PRANIE RĘCZNE - OD CZEGO ZACZĄĆ?

Na początek warto zapoznać się z informacjami z metki. Być może okaże się, że lepsze i bezpieczniejsze będzie oddanie ciucha do pralni. Jeśli jednak potwierdzą się twoje przypuszczenia i ubranie nadaje się tylko do prania ręcznego – zacznij od zaopatrzenia się w odpowiedni detergent. Lepiej używać takich dedykowanych praniu ręcznemu. Ze względu na bezpośredni kontakt ze skórą, mają one delikatniejszy skład niż typowe proszki/płyny do prania. W niektórych przypadkach możesz sięgnąć po niezawodne szare mydło.

JAK PRAĆ RĘCZNIE?

Następnie przygotuj dwie miski. Jedną do prania, a drugą do płukania. Jak prać ręcznie, aby było to skuteczne? Na początek nalej do obu misek wody. W jednej z nich rozpuść proszek bądź wlej płyn do prania. Następnie, włóż do miski z wodą i detergentem ubranie. Powoli namaczaj jego fragmenty. Gdy dokładnie je namoczysz, delikatnie pocieraj jego fragmenty. Skoncentruj się na najbardziej zabrudzonych obszarach.  Aby pozbyć się zabrudzeń, warto ubranie trochę pougniatać. Później wyjmij ciuch, delikatnie wyżymaj i przełóż do miski z wodą. Tam ponownie delikatnie pougniataj ubranie, aby „wypuściło” detergent. W razie potrzeby – wymień wodę.

Nie wyciskaj jej nadmiaru zbyt mocno z ubrania. Pamiętaj, że pierzesz delikatne rzeczy, które pod wpływem większej siły mogą się zniszczyć. Uprane ciuchy rozłóż do wysuszenia.

Jak prać ubranka dla noworodka?
Jak usunąć plamy z truskawek?
JAK CZYŚCIĆ PRALKĘ?
Czym umyć kabinę prysznicową?
Jak prać ubranka dla noworodka?
Jak usunąć plamy z truskawek?
JAK CZYŚCIĆ PRALKĘ?
Czym umyć kabinę prysznicową?