Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak usunąć plamy z truskawek?

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie lubiłaby truskawek. Soczyste owoce są idealną przekąską, a także świetnie sprawdzają się jako składniki śniadań czy deserów. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy sok z truskawek pobrudzi ubranie? Znamy skuteczne metody usuwania plam z truskawek.

Jeśli plama jest świeża – można zalać ją wrzątkiem. To metoda stosowana jeszcze przez nasze babcie. Czerwony, charakterystyczny kolor powinien szybko zniknąć. Jeśli jednak plama nie zostanie wywabiona do końca – odłóż ubranie do wyschnięcia, a następnie wypierz.

CIEPŁA WODA Z OCTEM

Jeżeli plama nie jest już świeża i nie masz pewności, ile czasu „gości” na twoim ubraniu – postaw na wodę z octem. Najlepiej wypierz ręcznie ubranie w ciepłym roztworze wody i octu. Ocet, dzięki swojemu kwasowemu charakterowi, zmiękczy wodę, co pozwoli skutecznie usunąć zabrudzenie.

ZIMNA WODA NA PLAMY Z TRUSKAWEK

Plamę z truskawek można również polać zimna wodą. Jej nadmiar zbierz z pomocą ręcznika kuchennego. Następnie, na zabrudzone miejsce, nałóż papkę z proszku do pieczenia i kilku łyżek octu winnego. Papkę spłucz po 15 minutach, a ubranie wypierz.

Czytaj także:

Jak usunąć plamy z jagód?

Jak usunąć plamy z herbaty?

Jak usunąć plamy z czekolady?

Jak usunąć plamę z krwi?

Jak czyścić fugi?
Jak prać ręcznie?
Jak prać ubranka dla noworodka?
Jak czyścić pralkę?
Jak czyścić fugi?
Jak prać ręcznie?
Jak prać ubranka dla noworodka?
Jak czyścić pralkę?