Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak szybko i starannie składać koszulki?

Odpowiednie składanie ubrań to często nie lada wyzwanie w domowej organizacji przestrzeni. Odzież ma tendencje do gniecenia się, a stworzenie bałaganu w szufladzie, szafie, czy walizce nie jest trudne, zwłaszcza, gdy nie poświęcamy zbyt dużo czasu na zorganizowanie swoich koszulek i bluzek. Jak zatem szybko i skutecznie poskładać swoje koszulki? Istnieje kilka sposobów.

Składanie t-shirtów w rulon

Istnieje kilka sposobów na składanie t-shirtów. Jedną z nich jest zwijanie koszulek w rulon. Ta metoda świetnie sprawdzi się, gdy mamy do czynienia z szufladami, komodami, czy z małymi szafami, gdzie każdy centymetr jest ważny, a dobre wykorzystanie ich przestrzeni jest na wagę złota. Tę metodę można opisać w kilku krokach.

Krok 1: Rozwiń koszulkę tak, by metka znajdowała się u góry, wygładź ją oraz upewnij się, że nie jest pognieciona.

Krok 2: Złóż jeden z boków t-shirtu do środka, tak aby zagięcie przebiegało obok dekoltu, dobrze jest zrobić to starannie i dokładnie.

Krok 3: Odchyl na zewnątrz rękaw według szwu, następnie zrób to samo z drugim bokiem t-shirtu.

Krok 4: Wygładź koszulkę z każdej ze stron.

Krok 5: Dół koszulki złóż do góry, tak by krawędź była umieszczona poniżej wcięcia na dekolt.

Krok 6: Zwiń t-shirt do góry i upewnij się, że wszystkie brzegi są równe i nie utworzyły się zagniecenia.

Krok 7: Ułóż koszulki brzegiem do góry, by zachować porządek. W ten sposób ułożone ubrania nie ulegają zagnieceniu oraz łatwo wyjąć je później z szuflady czy komody.

Składanie koszulek w kostkę

Ta metoda jest najbardziej popularna i najczęściej używana, to jeden ze sposobów na szybkie składanie koszulek. Ponadto składanie w kostkę sprawdzi się w przypadku wielu ubrań, też w większych garderobach i przestrzeniach szaf. Stosując te metodę powtórz 5 pierwszych kroków z wcześniejszego sposobu. Potem złóż dwa razy koszulkę od dołu, tym samym odmierzając długość 1/3 całej koszulki. Ten sam krok powtórz w połowie t-shirtu. Dalej przełóż koszulkę tak, by dekolt był skierowany ku dołowi. Następnie układaj złożone kostki jedna na drugą. Ułóż tak złożone koszulki w szafie lub komodzie.

Szybkie składanie koszulki

Oprócz powyższych sposobów istnieją także inne, szybsze metody na układanie koszulek. Wystarczy tylko tych kilka prostych kroków:

Krok 1: Chwyć t-shirt w miejscu, gdzie linia pionowa i pozioma przecina się w 1/3, pośrodku koszulki. Drugą ręką chwyć na samym dole pionowej linii.

Krok 2: Przełóż ubranie z jednego rogu na drugi, z dołu do góry.

Krok 3: Podnieś t-shirt do góry oraz strzep materiał.

Krok 4: Podnieś koszulkę i złóż ją na połowę.

Składanie koszulki do walizki

Zapakowanie się do walizki wymaga staranności, dobrej organizacji oraz znajomości trików, dzięki którym będziemy w stanie zmieścić w walizce wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Kilka sposobów na składanie koszulek znajdziesz poniżej. Pozwolą one na estetyczne zorganizowanie przestrzeni w walizce, aby koszulki nie pogniotły się i wyglądały schludnie.

  1. Układanie w kostkę - tradycyjna metoda, która jest polecana w przypadku eleganckiej, czy biurowej odzieży. Składając w ten sposób długą koszulę upewnij się, że ta ma zapięte wszystkie guziki. Potem zegnij rękawy w dół, tak by były równolegle do prawej krawędzi koszuli. Ten sam krok powtórz w przypadku lewej strony ubrania.
  2. Rolowanie - ten sposób sprawdzi, gdy chcemy zapakować się do torby lub plecaka, który ma luźną przestrzeń i strukturę.

Gadżety - w pakowaniu się pomocne będą również próżniowe woreczki pokrowce czy jednorazowe opakowania.

Składanie koszulki z długim rękawem

Składanie bluzek z długi rękawem będzie zachodzić w sposób podobny, jak w przypadku koszul, czy krótkich koszulek. Aby uporać się z długimi rękawami wystarczy zastosować kilka prostych kroków. Ułatwią one codzienne funkcjonowanie i układanie tego rodzaju koszulek.

Oto one:

Krok 1: Rozwiń koszulkę na płasko, zagnij 1/4 długości koszulki do środka pleców, z prawej oraz z lewej strony.

Krok 2: Rękawy złóż jak harmonijkę, podobnie jak składa się origami.

Krok 3: Zagnij 1/4 długości koszulki od dołu, a potem złóż utworzony prostokąt na pół i gotowe.

Jak złożyć koszulę do walizki?

Składanie koszuli męskiej to też nie lada wyzwanie, gdy zależy nam na tym, by była ona nienaganna po wyjęciu z szafy, czy walizki oraz wyglądała schludnie i elegancko. Najprostszym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie żelazka. Często okoliczności podróży nie są wymówką do zwolnienia z eleganckiego wyglądu, zwłaszcza, jeśli mowa o podróży biznesowej, która nierzadko wiąże się ze służbowymi spotkaniami. W tej sytuacji koszula wyciągnięta co dopiero z walizki nie nadaje się do założenia i nie mam innego wyjścia jak ponownie ją wyprasować. Szczęśliwie w hotelach często do dyspozycji gości są żelazka, z których można korzystać w awaryjnej sytuacji.

Aby zmniejszyć ryzyko powstania zagnieceń na ubraniu warto wyeliminować częste przyczyny. Pierwsza z nich to zbyt duży nacisk pozostałych, zapakowanych ubrań w walizce. Drugą przyczyną jest zbyt luźne ułożenie rzeczy w bagażu, które przemieszczają się tym samym i zahaczają o siebie. Powoduje to nieestetyczne zagięcia tkaniny, którą wcześniej żmudnie mogliśmy prasować. Gdy rozpoczynamy pakowanie w podróż koszul, powinniśmy je składać bardzo podobnie do metody, która jest wykorzystywana w wielu sklepach. Trzeba ochronić przede wszystkim front  koszuli i jej kołnierzyk oraz wygładzić każdą powierzchnię, na której mogą utworzyć się fałdy, których nie chcemy.

To co trzeba zrobić to najpierw zapiąć wszystkie guziki, następnie przewrócić koszulę tak, by leżała guzikami do dołu. Potem złożyć obydwa boki do środka, układając tym samym rękawy prosto wzdłuż boków. Tak przygotowaną koszulę należy złożyć na na dwa bądź trzy razy, w zależności od tego, ile jest miejsca w walizce lub torbie.

Wróć

Jak wywabić plamy z długopisu?
Kiedy i jak siać trawę?
Jak odkręcić zardzewiałą śrubę?
Domowe sposoby na czyszczenie chromu
Jak wywabić plamy z długopisu?
Kiedy i jak siać trawę?
Jak odkręcić zardzewiałą śrubę?
Domowe sposoby na czyszczenie chromu